שילוט פנים בחנויות

שלטים הם בראש ובראשונה אמצעי שימושי להעברת מסרים כתובים. אין זה משנה האם מדובר בהנחיות, אזהרות או מסרים שיווקיים, שילוט פנים נחוץ כמעט בכל משרד, מרכז קניות או בית עסק. בכדי להבהיר את המושג נסביר כי תחת הקטגוריה שילוט פנים אפשר למצוא שלטים למשרדים (שמות וסטטוס העובדים כגון מנ"כל, סמנ"כל וכו' בכניסה למשרדיהם), שילוט לדלת הכניסה במגזר הפרטי, שלטים עשויים זכוכית לציון נקודה מסויימת במרחב הבנוי, שלטי אזהרה, שלטים זוהרים ועוד.

סטנדרטי, מותאם או מודולרי

שילוט פנימי סטנדרטי אפשר לרכוש בחנויות ייעודיות ללא הזמנה מוקדמת או התאמה אישית. לרוב שלטים אילו נמכרים במעין קיטים (ערכות) קטנים יחד עם משטח, דף אותיות נדבקות ועוד.

שילוט בעיצוב אישי דורש התאמה ייחודית, גרפית ופרקטית לצורכי הלקוח. את אופן עיצוב של שלטי הפנים יש להתאים לתדמית הדרושה ללקוח. עבור משרדים או בתי עסק יש לבחור שפת מותג אחידה שתאפיין את כל השלטים בשטח המשרד וכדאי שיהיו אלמנטים מרכזיים החוזרים על עצמם כמו חומרי הגלם, פונט האותיות או הדקורציה.

שילוט למטרת העברת אינפורמציה כמו מיקום פתח היציאה, איסור עישון או התראה מפני סכנה נהוג לעצב בסגנון מוכר ופשוט. נהוג לשלב לצד המסר הכתוב גם תמונות וצבעים בולטים. מערכות שילוט מודולריות מאפשרות התאמה אישית, תוספות ושינויים בהתאם לבקשת הלקוח. שילוט פנים מודולרי חיוני במקרים בהם יש לבצע שינויים תכופים בתוכן או במיקום השלט.

עיצוב שילוט למשרד

פרט למיקום השלט והמסר הכתוב שיועבר בו מתבקשים הלקוחות לבחור גם את עיצוב השלט, חומר הגלם ותוספות של אלמנטים דקורטיביים. שילוט בעל מראה יוקרתי כדאי לעצב תוך שימוש במשטחי זכוכית חלבית כרקע מרשים. שימוש במתכת או פלסטיק מעניק מראה צעיר יותר. שלטי פנים על משטח בסיס עשוי עץ מעביר מסר חמים וסמכותי.

בתקופה בה כמעט בכל משרד אפשר למצוא את אותם רהיטים סטנדרטיים, ישנה חשיבות רבה לבחירת שילוט הפנים. באמצעות השילוט מועברים מסרים תדמיתיים אודות מעמדו של בעל התפקיד, אופי התפקיד ומידת הנגישות.  עדכניות היא גם כן פרמטר מאוד חשוב בתחום, יש להקפיד לעדכן את השילוט הפנימי עם חילופי התפקידים בחברה או שינויים בהגדרות התפקיד. שלטים לחנויות אשר אינם מעודכנים או חסרים הם מתכון בטוח לטעויות.

אינטרנט או מעצב אישי

הבחירה באיש המקצוע הנכון עבור משימת השילוט הפנימי או החיצוני של העסק שלכם היא משימה חשובה. בדרך כלל מציעים אתרי השילוט והעיצוב ברשת מחירים זולים יותר מאשר בתי דפוס או מעצבים פרטיים. אין ספק שזה שיקול חשוב אך יש לקחת בחשבון כי חברה מקצועית תעניק לכם שירות איכותי לאורך כל התהליך, תאפשר ביצוע שינויים עד לתוצאה סופית משביעת רצון וכן תאפשר לכם להוסיף נגיעה אישית. ההחלטה הסופית כמובן היא של הלקוח.