פתרונות מיתוג לעסקים קטנים

עסקים חדשים וישנים עוברים תהליך מיתוג, כל אחד לפי קנה המידה של העסק והייחודיות שלו. התהליך עובד בדרך כלל לפי נוסחה קבועה. זיהוי הבידול של כל עסק, בדיקת הערכים והחזון העסקי שאמור ללוות אותם, זיהוי המתחרים ובדיקת השטח.

לאחר שכל הנתונים בידיי בעל העסק הוא יכול להשקיע במיתוג שמתאים במיוחד עבורו. קודם כל ישנו תהליך עיצוב ולאחר מכן אפשר להתחיל להפיק מוצרים – מנייר מכתבים ועד שלטים לחנויות.

מהו ההבדל בין מיתוג של עסק קטן לעסק גדול? כיצד בעל עסק קטן יכול להעצים את הרווחיות שלו על ידי מיתוג נכון? על כך ננסה לענות במאמר זה.

שילוט תלת מימד

 

תהליך דומה, היקף שונה

תהליך המיתוג אצל חברות גדולות מעלה נושאים שונים מאלו שעולים כשמדובר במיתוג של עסק קטן. עסק קטן צריך לזהות את הבידול שלו ולהכיר היטב את המתחרים בקנה המידה שלו.

לא מדובר רק בהדפסה של שלטים לחנויות שאינם זהים לאלו של מתחרה מסוים, אלא דווקא זיהוי של ערכים מיוחדים. למשל – עסק חברתי שנותן חזרה לקהילה מול עסק שמתקיים רק בזירה העסקית. התחרות בין שני העסקים יכולה להיות רבה, אבל בגלל שעסק קטן אחד משקף דרך המיתוג שלו את החברתיות, הוא יכול לנצח במאבק על אותו קהל צרכנים.

כשמדובר בחברות גדולות התקציב בהתאם. חברות מוציאות מאות אלפי ואפילו מיליונים על קמפיינים פרסומיים ומיתוג. חברה גדולה שמשנה את המיתוג שלה צריכה להחליף מאות שלטים לחנויות, לתלות שלטי חוצות, לפרסם קמפיין בטלוויזיה וכדומה. עסק קטן יכול ליצור מיתוג ולשנות אותו מדי כמה שנים, מבלי להכריז על כך בצורה ארצית.

לקטלוג מיתוג פנים

 

כיצד להעצים את הרווחיות על ידי מיתוג נכון?

בעלי עסקים קטנים מתמודדים במהלך השנה עם אתגרים רבים. האתגר הגדול ביותר הוא כמובן להגדיל את רווחיות העסק, לצמוח ולגדול או לכל הפחות לכסות את העלויות הגבוהות של פתיחת עסק.

הסוד הוא למצוא דרך מיתוג יצירתי ונכון את המקומות שבהם אפשר לחשוף את העסק. מחשיבה מחוץ לקופסה כאשר מדפיסים שלטים לחנויות ועד לאמצעי פרסום מיוחדים, מתוכנית רדיו שמגיעה אל הקהל המקומי ועד לחלוקת פליירים מודפסים.

המיתוג הנכון עבור עסק קטן צריך להבדיל אותו מאחרים. במיוחד מעסקים מקומיים ששולטים על אותו קהל יעד. לכן, כדאי לעבוד עם חברה המתמחה במיתוג ובהדפסת מוצרי פרסום ולבדוק איך מעבירים את הייחוד של העסק דרך המיתוג החוצה.

תהליך כזה צריך לכלול בדיקה של השוק ומה המתחרים עושים כדי להבדיל את עצמם. זהו בדיוק אותו תהליך שעושות חברות גדולות בקנה מידה ארצי או עולמי, אך הן עושות זאת בתקציבים הרבה יותר גדולים.

בחירת השילוט ומוצרי הפרסום לעסק, משלטי חוצות ועד שלטים לחנויות, לצד מיתוג חזק שיוצר בידול, יובילו גם עסק קטן להצלחה.

 

לפרטים נוספים והזמנות חייגו אל תדהר תעשיות שלטים במספר : 03-5442280 

או השאירו פרטים בעמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.