מדריך להתקנת שלטים כבדים

 

הכנת השלטים היא אומנות לכל דבר, לא כל אחד יכול לייצר שלטים בדיוק הנכון, באיכות הנכונה, בחוזקה הנכונה או למטרה הנכונה אבל ככל שנפליג בשבחים למייצרי השלטים אל לנו לשכוח את אלו שתולים אותם ומציבים לעצמם אתגרים מורכבים מאוד לפעמים. המחשבה הראשונה בכל פעם שתולים שלטים חייבת להיות הבטיחות והשמירה על החיים, לפניכם חמישה טיפים שאם כולם יעבדו לפיהם ואם כולם יקפידו עליהם נוכל לחזור כולנו הביתה בשלום.

 

עבודה עם קסדה

יש כאלו שנוטים לזלזל בחבישת הקסדה אבל כל מתקין שלטים מתחיל יודע ששמירה על הראש היא קריטית במקרה של נפילה או תקלה. הקסדה במהלך עבודה עם השלטים או העברת פריטים עם המנוף יכולה להגן על מתקין השלטים לא רק בעת נפילה או גם כאשר חלק מסוים נופל על ראשו או אפילו שלט כבד מאוד.

עבודה לפי כללי הבטיחות

אז נכון שיש לא מעט כללי בטיחות ולפעמים לא תמיד נוח לשמור על כולם כי רוצים להספיק כמה שיותר לתלות ולהתקין שלטים אבל בכל פעם שאנחנו רק חושבים להקל ראש באחד מכללי הבטיחות אנחנו צריכים לחשוב על המשפחה והילדים שמחכים לנו בבית. עבודה מדויקת לפי הכללים וכל חוקי הבטיחות מצמצמת למינימום תקלות ומקרים שאף אחד מאיתנו לא רוצה להגיע אליהם.

ריכוז ודיוק במהלך העבודה

הובלה עם מנוף היא אינה עבודה קלה, היא דורשת ריכוז מקסימאלי ודיוק מושלם ולא משנה אם העבודה המתבצעת הנה בקומה שנייה או בקומה ה-20. הרבה מאוד נפילות ותאונות קורות לעיתים בגלל חוסר ריכוז שנגרם מחוסר שעות שינה, לחץ בעבודה, הפסקה קצרה או כל דבר אחר. אז לפני שאתם מתחילים לעבוד וודאו שאתם במיטבכם ורק לאחר מכן עלו על המנוף והחלו בעבודה.

עבדו לפי תכנית העבודה המקורית

לפני כל עבודה ולפני כל התקנת שלט כזה או אחר יש תכנית עבודה מסודרת ואם תעבדו לפי התכנית המקורית ולא תסטו ממנה הכל יהיה בסדר. העבודה לפי התכנית שנקבעה מראש כוללות העמסת המנוף במשקל שנקבע, שעות עבודה מסוימת, לוחות זמנים להתחלה וסיום וכל אלו יכולים להיות הדרך שלכם גם להצליח בעבודה וגם לשמור על החיים שלכם.

בררו, שאלו והבינו מה אתם צריכים לעשות טרם תחילת העבודה

הרבה מאוד תאונות נגרמות לצערנו כי מתקין השלטים פשוט לא הבין עד הסוף מהי המשימה שלו ומה הוא בדיוק צריך לעשות. לפעמים בגלל קוצר בזמן או כי פשוט לא נעים המתקינים עלולים לוותר על שאלות שיעזרו להם לבצע את העבודה טוב יותר וזה יכול לגרום בשלב יותר מאוחר למקרים לא נעימים הכוללים פציעות ונפילות. כשמדובר על הובלות מנוף אין מקום לספקות, אם לא הבנתם בדיוק מה אתם צריכים לעשות אל תתחילו בעבודה.