הדפסת שלטים בטכנולוגיה חדשנית

כשרוצים להעביר את העיצוב הדיגיטלי אל העולם האמתי, זה יכול להיות כרוך בכמה הפתעות לאורך הדרך. אנחנו כל כך רגילים לחיות בעולם הדיגיטלי עד שלפעמים אפשר לשכוח שצריך גם לתרגם את החזון לעולם הממשי.

 

שיטות הדפסה קלסיות

לפני הטכנולוגיה הדיגיטלית החדשנית, היו נפוצות שלוש שיטות עיקריות, כששלושתן כרוכות בהעברת דיו מהפלטה של מכונת הדפוס אל החומר שעליו מדפיסים.

– שיטת ה-Relief – שבה מניחים את התמונה שרוצים להדפיס על פני פלטה מורמת של מכונת הדפוס ומכסים אותה בדיו כך שהרקע לא יתפוס את הדיו.

– שיטת ה-Gravure – דומה לשיטה הקודמת, אבל במקום ליצור שטח מורם על אזור הפלטה, יוצרים שקע מושקע.

– שיטת ה-Offset – בשיטה זו מעבירים את הדיו אל הנייר באמצעות לוח אלומיניום שמורכב על גליל במכונת הדפוס.

היום, הדפוס הדיגיטלי תפס את מקומן של השיטות הישנות ויש דרכים ידידותיות יותר להכנת שילוט בחיתוך לייזר ולהדפסתו באמצעות טכנולוגיות מתקדמות. מילה אחת על טכנולוגיית החיתוך בלייזר. טכניקה דיגיטלית זו משתמשת בתוכנת מחשב כדי ליצור את צורת השלט מחומרים שונים ולחתוך אותה בדייקנות כמעט ללא בלאי. היכולת של קרן הלייזר לעקוב אחר העיצוב הדיגיטלי ולבצע כל עבודה מורכבת בדיוק מילימטרי, היא פשוט מרשימה. אך מה לגבי התוכן שיודפס על גבי השלטים? ובכן, כאמור, גם כאן באה לעזרתנו הטכנולוגיה הדיגיטלית.

 דפוס דיגיטלי - תדהר תעשיות שלטים

טכנולוגיית הדפסה של פורמטים רחבים

הדפסת פורמט רחב נעשית בתהליך דיגיטלי שבו מעבירים את הגרפיקה המבוקשת מהמחשב אל החומר שממנו עשוי השלט המיועד באמצעות מדפסת בעלת רזולוציה גבוהה מאוד. בדרך זו אפשר להדפיס בפורמט רחב על מגוון של חומרים כמו, נייר, בד, קנבס וויניל. כדי שהשלט יהיה עמיד הוא עובר תהליך של למינציה.

 

הדפסת שלטים באותיות תלת ממדיות (D3)

הטכנולוגיה הממוחשבת מאפשרת לעצב שלטים עם אותיות בתלת ממד – אותיות מפלסטיק, אותיות ממתכת או כל חומר אחר שהלקוח מעדיף. מגוון המוצרים נע בין שילוט עם אותיות פלסטיק בעלות חיתוך שטוח לבין שלטים עם אותיות יצוקות בתלת ממד. שלטים עם אותיות תלת ממדיות הם אידיאליים לעסקים ולארגון שונים, גם לשימוש פנימי וגם לשימוש חיצוני. הם פופולריים מאוד בעסקים כמו מסעדות, פאבים וחנויות שונות. הסיבה לכך הוא האפקט המרשים של ה-D3 שכולל גימור מקצועי ואיכותי.

אותיות מוארות – אפשר להאיר את הכיתוב התלת ממדי בתאורת LED כדי ליצור שלט משופר שיאיר בעיקר במקומות חשוכים או בשעות הלילה. שלטים מוארים הפכו לבחירה מאוד פופולרית במיוחד עבור מועדוני לילה או פאבים שטוענים כי הדגשת השילוט שלהם מצליחה למשוך יותר לקוחות למקום. תאורת ה-LED היא טכניקה מושלמת לבעלי עסקים בעיקר בחודשי החורף האפלים, כי היא מדגישה את העסק המשולט ומאירה במעט גם את האזור שמסביב לעסק עצמו.

צוות תדהר ישמח לסייע לכם בתחום המיתוג, השילוט והפרסום! צרו עמנו קשר במספר: 03-5442280